Len frflať nepomôže, treba priložiť ruku k dielu

Vravieva sa, že počas majstrovstiev sveta v hokeji máme 5.000.000 odborníkov na hokej, počas Tour de France pre istotu 5.000.000 odborníkov na cyklistiku. Áno, sme v mnohom hrdý, ale aj nekritický národ. Iste, národná hrdosť je dôležitá, ale všetko s mierou, treba si v niektorých veciach držať odstup. A v niektorých nie. Napríklad v politike a veciach verejných.

Sú veci, ktoré sa nás bytostne dotýkajú, majú dopad na náš každodenný život. Politika a dianie na Slovensku spadá do tejto kategórie. Ako som spomínal v úvode, niekedy len frfleme, no to problém nerieši. Ja osobne nemám problém s kritikou. Či už ju dávam, alebo je voči mne. Podstatné však je, aby bola vecná, teda konštruktívna. Povedať, že sa mi niečo nepáči je ľahké, pomenovať problém alebo príčinu a prísť s riešením je už tažšie.

Nie som neomylný, no robím všetko preto, aby som sa v budúcnosti vyhol chybám. Preto je konštruktívna kritika dobrá a vítam ju. Preto keď kritizujem niečo, snažím sa prísť s riešením. Neuspokojím sa len s niečím na papieri, potrebujem si to premyslieť z viacerých uhlov pohľadu.

Komunálna politika by sa nás mala bytostne dotýkať. Sú to veci, s ktorými prichádzame dennodenne do kontaktu a môžu zvýšiť ale aj znížiť kvalitu našich životov, či bývania. Sú to chodníky a komunikácie v našom okolí, zeleň, kultúra a mnoho iného.

V jednej mestskej časti v Bratislave pôsobí nezávislý starosta. Hoc sa od neho veľa pri nástupe do funkcie neočakávalo, opak sa stal pravdou. Za dva roky sa mu podarilo spraviť v danej mestskej časti toľko, čo sa nepodarilo za ostatných 20 rokov. Podľa slov dlhoročných obyvateľov tejto časti, sú radi, že ho majú. A začal sa zaujímavý efekt. Ľudia sa začali viac zaujímať o veci verejné, iniciujú brigády, aktivity a akcie pre ostatných obyvateľov. Hľadajú riešenia a snažia sa sami pomáhať. Mestská časť je v pluse, ľudia sú spokojní. A tak to má byť. Spokojný občan by mal byť na prvom mieste. Vtedy je to signállom, že sa dari štvrti, mestu, kraju či štátu. A práve v našom Bratislavskom kraji máme ešte toho veľa na práci. Chcem, aby sme boli spokojní. Ja, moja rodina, bratislavčania, Slováci i turisti. Aj preto som sa rozhodol kandidovať 4.11.2017 vo voľbách do vyšších územných celkov za poslanca do Bratislavského Samosprávneho kraja. Tu som sa narodil, tu žijem a milujem to tu. Záleží mi na mojom kraji a urobím všetko preto, aby sme sa mali všetci dobre.