Už se perou!

Po dlhšej dobe Vás pozdravujem priatelia! V nadpise som si dovolil parafrázovať známu vetu z trilógie Slunce, Seno, … Inak sa ani nedá nazvať to, čo sa deje hlavne na sociálnych sieťach a internete, čo sa týka predvolebnej kampane.

Vylievanie špiny, osočovanie, urážky, či prípadne klamstvá. Inak sa to ani nedá nazvať, a je mi to úprimne ľúto. Rôzne sponzorované antiwebové stránky, krádeže profilov na sociálnych sieťach a iné aktivity. Úprimne? Mňa to skôr mrzí a uráža. Takto sa význam politiky a poslania politika dehonestuje a stáva sa z toho skôr urážka.

Trieštenie síl, útoky … Nie ste z toho unavení? Ja áno. A to kandidujem. Sústrediť sa na niečo, čo nemá veľký význam, je také malicherné.

Našťastie sú však schopní už aj viacerí mestskí či lokálni politici a aktivisti, ktorí robia svoju prácu poctivo a dobre, je za nimi vidieť výsledky. Väčšina z nich ide ako nezávislá, takže aj preto upozorňujem vopred, že hoci ja kandidujem pod hlavičkou strany Demokrati Slovenska, moje odporúčanie je čisto súkromné, nakoľko tých ľudí dlhšie poznám.

Vo Vrakuni je obrovský kus práce vidieť za Martinom Kurucom, ktorý našťastie uvažuje v širšom zábere aj s ohľadom na mesto Bratislava, v Devínskej Novej Vsi je to Michal Gašparík, v Jarovciach je to Jozef Uhler, v Petržalke je to trojica Jozef Vydra, Maroš Greksa aj Miro Dragun. Za Ružinov je to Monika Kozelová, čo je človek s neuveriteľne veľkým srdiečkom a je to človek, ktorý bojuje za deti, zvieratá či pamiatky a je neuveriteľne priama (a je to osoba, ktorú potrebuje Ružinov i Bratislava).

Toto sú moje odporúčania. Na primátora vyzerajú schopne Caroline Lišková i Ján Mrva. Je na vás priatelia, ale rozhodne choďte k voľbám. Ak vám leží na srdci budúcnosť Vašej obce, mestskej časti či mesta – kandidujte, napríklad aj pod hlavičkou Demokratov Slovenska. Je na Vás.

S pozdravom a želaním pekných prázdnin – Milan